niedziela, 1 maja 2011

Wino na lato. Hiszpańskie, półwytrwane, lekko musujące

Producent win Berberana przywiązuje dużą wagę do nowoczesnego marketingu. Markę firmuje hiszpański szef kuchni Sergi Arola (zdobywca gwiazdek Michelin), który w krótkich filmikach na stronie producenta gotuje odpowiednie do win potrawy. Jest też program lojalnościowy z nagrodami "jeden korek - jeden punkt" i fanpage na Facebooku. Nieczęsto zdarzają się winnice, które próbują mnie przekonać do kupna kolejnej butelki nie tylko smakiem produktu. Plus.


Piliśmy Carta de Plata Rossetti. To niskoalkoholowe, lekko musujące wino o głębokim, ciemno-różowym kolorze. Według importera to wino półsłodkie, moim zdaniem raczej półwytrawne. Zapach niezbyt intensywny, nie przywodzący na myśl niczego konkretnego. W smaku maliny, przyjemnie gryzące w język dzięki bąbelkom. Wino jest łagodne, "tarasowe" i nie potrzebuje towarzystwa jedzenia. Trudno w nim znaleźć coś więcej i trudno je zapamiętać, ale nie szkodzi, bo pije się je przyjemnie.

A co do nagród, to za dużo jest na świecie win, abym zbierał korki jednej winiarni. Chyba nic z tego...

Importer: BARTEX-Bartol
Cena: 23 zł


3 komentarze:

  1. Mam taras i lubie wina musujące...nic więcej nie muszę dodawać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. mnie ono nie przekonało, ale mniejsza z tym, to problem wina i producenta. Podoba mi się, że zamieszczasz na blogu swoje własne winne doznania smakowe. Miejsce, gdzie można zajrzeć, podpatrzyć i na coś się zdecydować, by samemu osądzić :)

    OdpowiedzUsuń
  3. mam ochotę na lampkę wina..

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze. Jeśli komentujesz jako "anonimowy" podpisz się jakoś, żebym wiedział jak się do Ciebie zwrócić.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...